KOLEJNE SZKOLENIE DLA CZYTELNIKÓW PUBLIKACJI!
Angelika Czubacka-Pędzisz, radca prawny: „Podczas szkolenia postaram się przybliżyć Państwu warunki, na jakich rzeczoznawca majątkowy może zostać biegłym sądowym oraz inne informacje niezbędne do prawidłowego realizowania zadań nałożonych na osobę pełniąca tą znaczącą funkcję publiczną, przede wszystkim z punktu widzenia procesowego.” »
UWAGA! JUŻ JEST DOSTĘPNE PIERWSZE SZKOLENIE DLA CZYTELNIKÓW PUBLIKACJI!
Nowe prawo zamówień publicznych to temat, który dotyczy również rzeczoznawców, którzy często występują w roli wykonawców. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r., dzięki czemu jest dużo czasu, aby gruntownie się do nich przygotować i wprowadzić zmiany w życie. Dla Czytelników publikacji dostępne jest szkolenie online (łącznie 120 minut gwarantujących 1 punkt doskonalenia zawodowego) – link w artykule po zalogowaniu. »
Czy norma TEGoVA to standard dla rzeczoznawców czy norma do celów najmu
TEGoVA jest drugą po BOMA najczęściej stosowaną w Polsce normą związaną z pomiarami powierzchni, wykorzystywanymi do celów najmu. Firmy, które ją stosowały po wyjaśnieniu strategii zarządzania powierzchniami najmu, zmieniają zazwyczaj normę TEGoVA na ANSI BOMA, ponieważ jest bardziej szczegółową i lepiej prezentuje wyniki pomiarów. Jednak istnieją na rynku firmy, które mimo wszystko zostają przy normie TEGOVA, co wynika z przyjętej polityki czy utartej procedury wynajmu powierzchni normą TEGoVA. A czy jest ona w ogóle dedykowana do celów najmu? »
Uwaga: Rzeczoznawcy będą dokonywać wyceny roszczeń frankowiczów
Po ostatnim orzeczeniu TSUE, temat umów frankowych nie znika z debaty publicznej. Mimo to podstawowa wiedza na temat przysługujących kredytobiorcom roszczeń jest znikoma. W ostatnim czasie pojawiły się opinie i orzeczenia, w świetle których znaczna cześć frankowiczów może liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia sądów. Związana jest z tym konieczność wyceny roszczeń kredytobiorców w stosunku do banków, które stosowały tzw. klauzule abuzywne naruszające w sposób rażący interesy konsumentów. »
Powierzchnia najmu w procesie komercjalizacji – strategia w 9 krokach
Zlecanie ślepo firmie geodezyjnej pomiaru powierzchni według jakieś normy pomiaru powierzchni jest zwykłym wyrzuceniem pieniędzy. Większość firm geodezyjnych nie wysila się, żeby spotkać się z zarządcą czy właścicielem obiektu po to, by poznać cel wykonania pomiarów budynku. Dla jednego z klientów w warszawskim biurowcu o powierzchni 80.000 m2 przy pomiarze budynku wygenerowaliśmy 2,3 mln zł dodatkowego corocznego zysku z najmu. Nie jest to odosobniony przypadek a notoryczne działanie naszej firmy, dlatego czujemy się liderem w nakreślaniu strategii zarządzania powierzchniami portfeli nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Dlatego chciałabym przedstawić Państwu strategię, jaką praktykujemy ze świadomymi zarządcami i właścicielami budynków przeznaczanych na cele komercyjne (biurowce, galerie handlowe, magazyny, kamienice na cele biurowe). »